Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Veģetatīvā distonija un kognitīvi biheiviorālā terapija

Veģetatīvā distonija ietekmē asinsrites, elpošanas, gremošanas orgānu, izvadorgānu, dzimumorgānu un iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbību. Veģetatīvās nervu sistēmas svārstības var izraisīt nepatīkamas emocijas, stress, pārslodze, izdegšana, līdz ar šīm nervu sistēmas svārstībām cilvēks izjūt dažādas nepatīkamas ķermeņa reakcijas no vieglas līdz smagai formai, relatīvi īslaicīgas. Vieglākā formā tiek izjusta trauksme, baiļu sajūta, bet ir iespējams nomierināties, smagākā formā – panikas lēkme, kad ir ļoti spēcīgas bailes un apjukums, bezpalīdzības sajūta.

Tātad, veģetatīvā distonija var izpausties dažādi, lai arī simptomi ir līdzīgi, atšķiras to forma un intensitāte.

Slimību klasifikatorā SSK-10 trauksme, veģetatīvā distonija, agorafobija, sociālā fobija, utml. norādītas kā „Neirotiski, ar stresu saistīti un somatoformi traucējumi” tas izskaidro to, kāpēc minētajiem traucējumiem ir līdzīgi simptomi.

Parasti, pārdzīvojot pirmās nepatīkamās sajūtas, cilvēks meklē palīdzību pie ārstiem, jo domā, ka cieš no kādas saslimšanas, veic izmeklējumus. Tas ir ļoti svarīgi, izmeklējumi ir jāveic! Ir jāpārliecinās, ka izmeklējumi neuzrāda kādus somatiskus traucējumus jeb kādu slimību un tikai tādā veidā ir iespējams pārliecināties, ka nepatīkamie simptomi saistīti ar psiholoģiskiem faktoriem, nevis kādu fizisku traucējumu (saslimšanu).

Veģetatīvā distonija un kognitīvi biheiviorālā terapija

Tā kā veģetatīvās distonijas simptomi saistīti ar paaugstinātu trauksmi (var izpausties arī kā sociālā fobija, agorafobija vai citi trauksmes traucējumi), reizēm pat ar panikas lēkmēm un depresiju, tad palīdzības sniegšana norit līdzīgā veidā, kā minēto traucējumu simptomu mazināšana, vadoties pēc tā, kādi ir cilvēku traucējošākie simptomi.

Ogre, Brīvības ielā 21,
2. stāvā pa labi

© 2024 lailakalnina.lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkāda veida satura pārpublicēšana bez rakstiskas atļaujas stingri aizliegta.